Saç Profil Sanayi Geri

Saç Profil Sanayi

Kumlama metalin kullanım ömrünü uzatmak için uygulanan, metalin yüzeyindeki meneviş, cüruf, pas ve korozyonu kaldırıp yüzey pürüzlülüğünü arttırarak boyanın metal yüzeye daha uzun ömürlü tutunmasını sağlayan bir prosestir. Kumlama işleminin amacı her şeyden önce boya uygulanacak olan metalin tam manasıyla temizlenmesi ve uygulanacak olan boyanın metal yüzeyinde tutunabileceği gözenekler ve pürüzlülük oluşturmaktır.

 

Günümüzde boya öncesi yüzeyin SA2,5 kalitede temizlenmesi ve boyanın yüzeyde daha uzun süre kalıcı olması için pürüzlülüğünün arttırılması gerektiğinden kumlama işlemine ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Kaynaklı imalat yapan üreticiler, demir ve C çeliği sac ve profilleri SA2,5 yüzey kalitesinde kumlanmış ve boyanmış olarak satın almak istedikleri gibi, kendi proseslerine kumlama makinası ekleyerek, kaynaklı imal ettikleri çelik konstrüksiyon ve bitmiş ürünlerini kumlayıp boyamak da isteyebilmektedirler.

 

SATMAK hem demir ve C çeliği sac ve profil ticareti yapan firmalara, hem de bunları imalatında kullanan kaynaklı imalat ile çeşitli çelik konstrüsiyon ürünler üreten firmalara ‘otomatik yükleme + ön kurutma + kumlama + boyama + boya pişirme + otomatik boşaltma’ sistemlerinden oluşan komple tesisler kurarak hizmet vermektedir. Rulo sac, levha sac, gemi sacı, vinç kirişi, tır şasesi, iskele kalıp elemanları, çelik konstrüksiyon, kaynaklı imal edilen makine elemanları , tarım makinaları vb. parçaların korozyondan korunması, korozyona uğramış yüzeyin temizlenmesi, parça üzerinde mevcut boya/kaplamanın sökülmesi, boya/kaplama ömrünün uzatılması, kaynaklı imalatta kaynak kalitesini arttıran ve boya öncesi uygun yüzey elde edilmesi gibi uygulamalar, kumlama makinelerinin sac profil sanayiinde kullanım alanlarıdır.

 

Hizmet verdiğimiz sektörler hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşın.