Metal Sanayi Geri

Metal Sanayi Çözümlerimiz

Her türlü metal ürünün kaynak-konstrüksiyon ile imalatı, ısıl işlem, demir dövme veya pres ile şekil verme, ferforje vb. operasyonlar metal sanayi kategorisi altında sayılabilir.
 

Tüm bu operasyonlarda metal yüzeyin temizlenmesi, yenilenmesi, yüzey hatalarının giderilmesi ve çapaklarının alınması gibi amaçlarla kumlama işlemi uygulanır. Bu sebeple dikey entegre olmuş büyük tesislerden küçük üretim merkezlerine kadar tüm metal sanayiinde kumlama makineleri kullanılır.
 

SATMAK®, metal sanayi kategorisindeki firmalara yüksek çeşitlilikteki ürün yelpazesiyle ve spesifik ihtiyaçlarına uygun özel tasarım makineleriyle hizmet vermektedir. Az çeşitlilikteki ürünlerini yüksek miktarlarda üreten seri üretimciler, yükleme ve boşaltma sistemleri olan tünel tip makineleri tercih etmektedir. Tünel tip kumlama makinelerinin taşıma sistemleri rulo konveyor olabileceği gibi; askılı konveyör de olabilmektedir. SATMAK®, kumlama makinelerinin yanı sıra konveyör sistemleri ve özel parçaların konveyörde taşınması için aşınmaya dayanıklı malzemeden üretilen bağlantı aparatlarını da tasarlayıp %100 yerli teknoloji ile üretmektedir.
 

Proje tipi üretim yapan ve ürün çeşitliliği yüksek olan şirketler, hem küçük hem de büyük boyutlu ürünlerin kumlanabildiği askılı tip kumlama makinelerini tercih etmektedir. SATMAK®, web sayfamızın ÜRÜNLERİMİZ bölümünde görebileceğiniz, içinde Ø800xh1000’den Ø2500xh4000’e kadar farklı boyutlarda askı/parça dönebilen askılı kumlama makinesi ürün yelpazesi ile hizmet vermektedir. Bununla birlikte şirketinizin ihtiyaçlarına göre belirlenecek farklı çap ve yükseklikte parça kumlayacak makine tasarım ve üretimini de yaparak ürün yelpazesine katmaktan onur duyacaktır.
 

Açık alanda manuel kumlama yapılması isteniyorsa basınçlı hava ile çalışan havalı manuel kumlama kazanlarımız idealdir. Kullanılan kumun geri dönüşümü istenmiyorsa silis kumu ile kullanılabilen kumlama kazanlarımız, kumun geri dönüşümü ve otomatik temizlenip depolanması isteniyorsa tabanı ızgara kaplı olan, çelik bilyanın otomatik olarak tüm kabinden helezon konveyörlerle toplanıp seperatörde temizlenerek tekrar kumlama kazanına aktarıldığı Havalı Manuel Kumlama Kabinlerimizde de kullanılmaktadır.
 

SATMAK®, büyük-küçük ölçekli tüm metal sanayi üreticilerine, hem büyük hem de küçük boyutlu tüm ürünlerinin kumlanması için gerekli makine parkının üretimi konusunda hizmet vermektedir. Size uygun çözümlerimizi dinlemek için bize ulaşın.