Döküm Sanayi Geri

Döküm Sanayi Çözümlerimiz

Kontinü döküm hatlarından, parti tipi üretilen farklı boyutlardaki döküm parçalara, her bir kumlama tesisimiz dökümhanenize özgü kumlama ve döküm kumunun ayrılması ihtiyaçlarına cevap vermek üzere tasarlanır.

Proses ihtiyaçları, kapladığı alan, malzeme taşıma sistemi gibi dökümhane şartlarınız incelendikten sonra, mevcut sisteminize kolayca entegre edilerek maksimum üretim verimliliği ve üretim maliyetlerinin kontrolünü sağlayan sistemler geliştirilir.
 

SATMAK®’ın dökümhaneler için özel tasarladığı 3 kademeli manyetik separatörlü kumlama makineleri, döküm kumu, toz ve çapak-tufal gibi daha büyük parçaları 3 ayrı borudan tahliye ederken; çelik bilyayı tüm bunlardan temizleyerek kumlama döngüsüne geri kazandırır. Döküm kumunun manyetik separatör sayesinde kumlama sırasında oluşan diğer istenmeyen partiküllerden ayrılması ve döküm işlemine geri kazanılması üretim maliyetlerinin düşürülmesine büyük katkı sağlar.
 

SATMAK®, şirketinizin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarladığımız makinaları kullanımınıza sunmaktadır. Size uygun çözümlerimizi dinlemek için bize ulaşın.