Saç Profil Sanayi Geri

Günümüzde boya öncesi yüzeyin SA2,5 kalitede temizlenmesi ve boyanın yüzeyde daha uzun süre kalıcı olması için pürüzlülüğünün artırılması gerektiğinden kumlama işlemine ihtiyaç olduğu bilinmektedir. Metal sac ve profilleri imalatta kullanan üreticiler, SA2,5 yüzey kalitesinde kumlanmış ve boyanmış olarak satın almak istedikleri gibi, kendi kumlama-boyama tesislerini kurarak kaynak-konstrüksiyon sonrası bitmiş ürünü kumlayıp boyamak da isteyebilmektedirler.

 

SATMAK® hem metal sac ve profiller imalatçı firmalara, hem de bunları imalatında kullanan üreticilere ‘otomatik yükleme + ön kurutma + kumlama + boyama + kurutma + otomatik boşaltma’ sistemlerinden oluşan komple tesisler kurarak hizmet vermektedir. Rulo sac, gemi sacı, vinç kirişi, çelik konstrüksiyon elemanları vb. parçaların korozyondan korunması, korozyona uğramış yüzeyin temizlenmesi, parça üzerinde mevcut boya/kaplamanın sökülmesi, boya/kaplama ömrünün uzatılması, kaynak-imalat işlemlerini kolaylaştıran ve kalite-kontrol işlemlerine uygun yüzey elde edilmesi gibi uygulamalar, kumlama makinelerinin sac-profil sanayiinde kullanım alanlarıdır.

 

SATMAK®, şirketinizin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarladığımız makinaları kullanımınıza sunmaktadır. Size uygun çözümlerimizi dinlemek için bize ulaşın.